+38 (044) 501 38 89 +38 (066) 980 49 33
+38 (063) 055 87 39 +38 (098) 108 76 56

Щорічна звітність. Продовження.Форма 5-ГР

31 Січня 2023
Щорічна звітність. Продовження.Форма 5-ГР

    Рік, майже рік… Це багато чи мало? Мабуть і так і так: кожен тиждень, майже кожен день, а іноді і кожна година в цей рік наповнена такою кількістю подій, що іноді ти не розумієш, минув день, тиждень місяць… Кожного дня ми щось втрачаєм, хтось життя, хтось близьких, хтось дім, хтось спокій… Але кожного дня ми, кожен українець, уся країна щось повертає: надію, віру, 10 метрів чи 10 кілометрів рідної землі, маленьке село чи обласний центр…

З аналогічної публікації пройшов рік, він був важкий, жахливий, але… Ми все ще працюємо, і дуже хочемо, щоб працювали всі. І тому знов нагадуємо про звіти. Так, нехай це і пафосно, але ні війна, ні запеклі бої, ані повітряні тривоги не зламають гірничих інженерів. Голову заморочити можуть, але не зламають. Тому, щоб Ви не мали проблем через заморочену голову, нагадуємо: скоро час здавати 5-Гр.

Цей звіт здають підприємства, які мають справу з твердими корисними копалинами. Тому, якщо у Вас насоси піднімають на поверхню підземні води, Ви можете зайнятися іншими справами.

Хочемо звернути увагу: цей звіт стосується як надрокористувачів, у яких в графі спеціального дозволу на користування надрами «вид користування надрами» написано «видобування», так і тих, в кого там написано: «геологічне вивчення» або «геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка».

То ж про що мова:

Дата подання: 05.02.2023 року.

Нормативний документ: наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.03.2016 № 97 «Про затвердження форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин та інструкцій з їх заповнення».

Суть звітності: суб’єкти господарювання щороку до 5 лютого наступного за звітним роком подають до Держгеонадр звіт за формою 5–ГР.

Форма звіту: затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.03.2016 № 97 «Про затвердження форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин та інструкцій з їх заповнення».

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0789-16#n18 – посилання на форму та інструкцію із заповнення форми 5-ГР

А тепер дамо декілька порад, що напрацьовані нами за роки складання та подання цієї звітності багато років по багатьом підприємствам:

  • Зверніть увагу на втрати!!! Здавалось би всі про це знають, але все ж: втрати під час транспортування та переробки також належать до втрат при видобутку і відображаються в графі 11 форми. Не забувайте про це, щоб при переоцінці (особливо якщо робиться вона не часто) геологам не прийшлось вигадувати велосипед і якось їх списувати;

Далі з законодавства:

  • Форма 5-ГР складається окремо для кожного виду сировини за промисловим використанням;
  • Форма 5-ГР складається окремо для кожного виду сировини за промисловим використанням відповідно до результатів державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин;
  • До форми 5-ГР додається пояснювальна записка. Форма пояснювальної записки не затверджена законодавчими актами, тому вона пишеться у вільній формі. Але звертаємо Вашу увагу, які данні повинні бути в ній висвітлені відповідно до вимог законодавства:
  1. За наявності на родовищі (ділянці) позабалансових запасів середній вміст компонентів у їх складі вказується в пояснювальній записці до форми 5-ГР, а не в графі 4 форми, як для балансових запасів;
  2. Відомості про кількість видобутої товарної руди відображаються в пояснювальній записці, а не вносяться в графу 10 форми;
  3. Якщо виявились невраховані за якихось причин обсяги видобутку корисних копалин за попередній рік, їх обсяг відображається в графі 10 форми разом з видобутком на звітній рік, а в пояснювальній записці наводяться роз’яснення;
  4. У разі ведення обліку запасів на складах у пояснювальній записці надається роз’яснення де і скільки заскладовано сировини;
  5. В пояснювальній записці вказуються причини зміни запасів корисних копалин, не пов’язані з видобуванням;
  6. В пояснювальній записці наводиться детальна інформація щодо обсягів видобутку із умовно балансових, позабалансових та з невизначеним промисловим значенням корисних копалин.
  • До форми 5-ГР додається акт на списання запасів корисних копалин з обліку гірничодобувного підприємства, форма якого наведена в додатку 1 до Положення про порядок списання запасів корисних копалин з обліку гірничодобувного підприємства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 58. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/58-95-%D0%BF#Text – посилання на постанову та форму. Акт на списання запасів підписується головним інженером, головним геологом, головним маркшейдером підприємства. Погодження Акту з органами державного гірничого нагляду вимагає списання запасів у певних випадках, визначених та роз’яснених в пунктах 6 та 7 (підпункти б, в, г, та д) Положення про порядок списання запасів корисних копалин з обліку гірничодобувного підприємства.

Форма 5-ГР подається в паперовому та електронному вигляді.

Алгоритм дій:

  • скачати на сайті зразок форми 5-ГР та зразки документів, що додаються https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0789-16#Text;
  • заповнити відповідно до інструкції, доступної за посиланнями, вказаним вище;
  • у разі виникнення проблем з заповненням поточних даних звернутись до фахової організації;
  • направити заповнений підписаний та засвідчений печаткою паперовий варіант за адресою: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16;
  • направити електронний варіант до Держгеонадр;
  • зберігати документи, що підтверджують відправку.

 

 

Взагалі то все просто… Але якщо виникли проблеми, і якщо і не виникли, дзвоніть, пишіть, приїжджайте. Якщо Ви давно з нами, телефони, пошта, адреса Вам відомі. Та якщо забули, або лише зараз приєднались до нас:

 

Читати корисну інформацію, коментувати, задавати питання тут:

https://www.facebook.com/ugs.com.ua

http://ugs.ua/

 

Дзвонити, питати, уточнювати тут:

+38 (044) 501 38 89     +38 (066) 980 49 33

+38 (063) 055 87 39     +38 (098) 108 76 56

 

Приїхати, поспілкуватись, випити кави тут:

вул. Борщагівська, 145

 

 

Здаємо звіти, виконуємо вимоги чинного законодавства, працюємо і чекаємо на перемогу!!!

 

будь в курсі новин та змін у законодавстві

підпишись та отримуй інформацію першим