+38 (044) 501 38 89 +38 (066) 980 49 33
+38 (063) 055 87 39 +38 (098) 108 76 56

ЩОРІЧНА ЗВІТНІСТЬ. ПЛАН РОЗВИТКУ ГІРНИЧИХ РОБІТ. РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ГІРСЬКИХ ПОРІД

13 Грудня 2021
ЩОРІЧНА ЗВІТНІСТЬ. ПЛАН РОЗВИТКУ ГІРНИЧИХ РОБІТ. РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ГІРСЬКИХ ПОРІД

Хотілось би вже подумати про новорічний затишок, ялинку🌲, меню на святкові дні, подарунки🎁 та ящик мандаринок, яких вистачить на цілий місяць...або на пів дня 🙃 але...є невідкладні справи, які треба зробити ще у цьому році❗️

☝️🧐 Тому наше сьогоднішнє нагадування стосується тих, хто має справу з видобуванням твердих корисних копалин

ℹ Знов таки, щоб Ви не бігли від святкового столу перевіряти, чи не забули щось подати, чи правильно все заповнено, фахівці ТОВ «НВП «УКРГЕОЛОГСТРОМ» будуть нагадувати Вам завчасно про необхідні звіти та реєстрації🕵️‍♀️

👉 Нормативні документи, про які ми хочемо нагадати сьогодні: 📌КУ «Про надра» (ст. 51), 📌НПАОП 14.0-1.08-87, 📌Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 02 лютого 2005 р. № 54, 📌Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97).

👉 Контрольна дата:⚡️ кінець поточного року⚡️ Вона стосується юридичних фізичних осіб - підприємців, які є користувачами надр з метою видобування твердих корисних копалин.

👉 Суть вимог нормативних документів:

1️⃣ Суб’єкти господарювання щороку до початку наступного звітного періоду (року) повинні розробити 👉План розвитку гірничих робіт📝 та погодити його з територіальним управлінням Держпраці. Без наявності погодженого Плану приступати до видобування ⛔️заборонено.

2️⃣ Суб’єкти господарювання щороку до початку наступного звітного періоду (року) повинні провести 👉радіаційно-гігієнічну оцінку гірських порід☢️ запланованих до видобування на наступний рік.

👉 На що звернути увагу при розробці Плану розвитку гірничих робіт? 🧐

📍 План розвитку на поточний рік не повинен протирічити Робочому проекту розробки.

📍 План розвитку гірничих робіт повинен відображати реальні плани по видобутку, так як якщо Ви протягом року вирішите перенести видобування на іншу дільницю, доведеться або корегувати План розвитку і погоджувати корегування або молитись, щоб не прийшла перевірка і не помітила, що Ви видобуваєте за межами погодженого плану.

📍 При розробці Плану розвитку ретельно дотримуватись вимог НПАОП 14.0-1.08-87 та вимог Держпраці, щоб не довелось перероблювати та знову подавати на погодження.

👉 На що звернути увагу при проведенні радіаційно-гігієнічної оцінки гірських порід? 🧐

Можемо туманно сказати - на вимоги Норми радіаційної безпеки України (📌НРБУ-97). Але є декілька основних моментів, дотримавшись яких Ви можете не турбуватись, що перевіряючі будуть мати претензії до Вашого Звіту з радіаційно-гігієнічної оцінки на поточний рік. Не залежно, робите Ви РГО самостійно, або наймаєте підрядну організацію👷‍♂️:

📍Профілі замірів повинні проходити по ділянці, запланованій до розробки в наступному році зі щільністю не більшою🔸25 метрів між профілями та🔸5 метрів між точками заміру. Відбір проб краще проводити у місцях з найвищими значеннями потужності експозиційної дози ❗️(≥20 мкР/год чи 0,2 мкЗв/год)❗️. Відповідно до 📌«Вимоги до оцінки природної радіоактивності корисних копалин при проведенні геологорозвідувальних робіт на родовищах будівельної сировини» ДКЗ, 1997 р..

📍Радіометр, який використовується для польових робіт повинен бути повіреним.

📍Лабораторія, яка буде провидити випробування відібраних зразків та визначати значення «сумарної питомої активності природних радіонуклідів» повинна бути акредитована Національним агентством з акредитації України.

👉 Що робити?

➖ Стосовно Плану розвитку гірничих робіт. Своїми силами або звернувшись про фахової організації розробити План розвитку гірничих робіт. В більшості областей План розвитку розглядається на комісії за участю представника надрокористувача, тому необхідно завчасно зателефонувати до територіального управління Держпраці і визначитись з датою розгляду.

➖ Стосовно Звіту з радіаційно-гігієнічної оцінки. Своїми силами або звернувшись про фахової організації Провести радіаційно-гігієнічну оцінку гірських порід в кар’єрі.

ℹ️ Прелік звітів з питань надрокористування та основних робіт:

🔹 Перелік звітів з питань надрокористування та основних робіт, згідно вимог чинного законодавства для підприємств, які користуються надрами з метою видобування твердих корисних копалин за 2021 рік:

http://ugs.ua//uploads/media-manager/Щорічна_звітність/Щорічна_звітність_видобування_твердих_кк.docx

🔹 Перелік звітів з питань надрокористування та основних робіт, згідно вимог чинного законодавства для підприємств, які користуються надрами з метою геологічного вивчення корисних копалин місцевого значення за 2021 рік:

http://ugs.ua//uploads/media-manager/Щорічна_звітність/Щорічна_звітність_геолвивчення_кк_місцевого_значення.docx

⚠ (Якщо завантаження не починається, скопіюйте посилання, вставте його в поле для URL або пошукових запитів у новій вкладці браузера та натисніть "Enter")

будь в курсі новин та змін у законодавстві

підпишись та отримуй інформацію першим